KANDIDÁT NA POSLANCA

VOLEBNÝ OBVOD ČÍSLO 8

3. Mgr. art. Richard Guzman

  • Position: učiteľ, dizajnér, podnikateľ        
  • Experience:
  • Location:
  • Email:
  • Phone:
Contact:

3. Mgr. art. Richard Guzman (39 rokov), učiteľ, dizajnér, podnikateľ

Architektúra, kultúra a zdravý životný štýl v meste, sú oblasti, ku ktorým mám ako grafický dizajnér a učiteľ blízko. Vývoj Bratislavy neustále sledujem a zapájam sa aj do mestských projektov, ktoré sa venujú revitalizácii. Pozornosť venujem aj stavebnému rozmachu v novej časti bratislavského Downtownu, ktorá zaznamenáva neustály rast v oblasti rezidenčných nehnuteľností.  Kriticky vnímam nedostatok materských škôl či novej občianskej vybavenosti v tomto verejnom priestore.

Určite by som bol kritický aj k rýchlosti či kvalite rozvoja cyklotrás. Bratislava nie je pre mňa len miestom pre prácu, ale zároveň aj mojim domovom a priestorom, v ktorom si môžem oddýchnuť. Mrzí ma, keď vidím nevyužité mestské budovy, pozemky a priestory.

Verím, že dokážeme vdýchnuť život všetkým nevyužívaným priestorom a pozemkom v Starom meste.

Vidím napríklad veľký dopyt po priestoroch na prácu pre dizajnérov, umelcov, fotografov a ľudí v kreatívnom priemysle. Títo ľudia by vedeli vdýchnuť život opusteným staromestským budovám. Využitie priestorov vidím taktiež vo vytvorení voľnočasových klubov, vzdelávacích aktivitách, galériách pre stredné školy či absolventov. Okrem tejto viery, že sa nám spoločným postupom podarí zveľadiť mesto, chcem presadiť verejne prístupnú a hygienicky nezávadnú pitnú vodu všade tam, kde sa bude dať. Voda v Bratislave by mala byť prístupná najmä na ihriskách a verejných priestoroch. Verím, že práca mestského poslanca dokáže premeniť naše mesto na príjemné miesto.