O mne

V Bratislave žijem od roku 1988. Nemohol som si vybrať, kde sa narodím, vybral som si však, kde chcem žiť. Narodil som sa 1. marca 1970 v Bojniciach, v Bratislave tak nepretržite žijem 30 rokov. Vyštudoval som učiteľstvo na Filozofickej fakulte UK - odbor slovenský jazyk a literatúra, ruský jazyk a literatúra, štúdium som ukončil diplomovou prácou o ranej próze Borisa Pasternaka.

Verejne som začal byť aktívny v roku 1989, keď som sa 16. novembra 1989 ako mladý poslucháč vysokoškolák zúčastnil protestného pochodu bratislavských vysokoškolákov. Vzápätí som sa aktívne zapojil do študentského hnutia a v pondelok 20. novembra 1989 som patril medzi iniciátorov štrajku študentov Filozofickej fakulty UK, ktorá vstúpila do štrajku ako prvá fakulta na Slovensku. Stal som sa členom koordinačného štrajkového výboru vysokých škôl. Keďže som ako 19-ročný nemohol byť kooptovaný za poslanca SNR, do prvých slobodných volieb som pôsobil v študentskom hnutí. Bol som medzi prvými členmi akademického senátu Univerzity Komenského, do konca štúdia som pôsobil vo vedení študentského parlamentu Filozofickej fakulty UK.

Od roku 1990 som pôsobil v študentskom týždenníku ZMENA, od roku 1991 do roku 1994 som pracoval ako zahraničnopolitický redaktor a komentátor v denníku Smena, ako reportér som okrem iného navštívil miesta vojnových konfliktov v Náhornom Karabachu, Čečensku, Gruzínsku, Arménsku, Azerbajdžane. V rokoch 1994 až 1996 som pôsobil ako vnútropolitický redaktor a komentátor v denníku Pravda. Od roku 1996 som bol takmer 10 rokov bratislavským korešpondentom slovenského vysielania BBC World Service.

V roku 1995 som sa stal šéfredaktorom Staromestských novín, od roku 1998 aj šéfredaktorom súkromných Bratislavských novín, ktorých som zakladateľom a vydavateľom. Ako novinár a Staromešťan sledujem dianie v miestnej a mestskej samospráve takmer 20 rokov.

V rokoch 2006 - 2010 som bol nezávislým poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava - Staré Mesto. Som spoluautorom staromestskej parkovacej politiky, ktorá bola schválená v roku 2009 a v modifikovanej podobe platí dodnes.

V novembri 2014 som bol na štvorročné volebné obdobie zvolený za starostu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto. V komunánych voľbách mi dalo svoj hlas 4056 Staromešťanov.

Nikdy som nebol členom žiadnej politickej strany či hnutia, v roku 2014 som kandidoval ako nezávislý kandidát. V nadchádzajúcich voľbách starostu 10. novembra 2018 budem opäť kandidovať ako nezávislý kandidát bez podpory politických strán - pred voľbami aj po voľbách.

STARÉ MESTO | AUGUST 2018

Tlačiť