Števčík bude starostom, ďakuje Staromešťanom

Nový starostom Starého Mesta bude nezávislý kandidát Radoslav Števčík, ktorý v sobotných voľbách získal 4056 hlasov staromestských voličov. Druhý skončil Gábor Grendel (NOVA, SaS, KDH, Most-Híd, OĽaNO a KDS), tretia Tatiana Rosová (SDKÚ-DS, Sieť, OKS, SZ a SMS).

Števčík v súvislosti s výsledkom volieb upozornil, že v každých voľbách je každý hlas dôležitý. "Tieto voľby jasne ukázali, že na každom voličskom hlase záleží. Kým stranícki kandidáti sa uchádzali najmä o hlasy voličov svojich strán, ja ako nezávislý kandidát som sa uchádzal o hlasy všetkých staromestských voličov," uviedol Radoslav Števčík.

Svojim voličom sa poďakoval s odstupom niekoľkých dní. "Aj touto cestou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí ma volili. Žiaľ, nestihol som to skôr, pretože som mal pracovné povinnosti pri príprave najnovšie vydania novín a v súvislosti s oslavami 25. výročia Nežnej revolúcie, ako aj množstvo telefonátov, esemesiek a e-mailov. Takže ešte raz ďakujem za dôveru, Staromešťania, určite vás nesklamem," uviedol budúci starosta.

V súvislosti s informáciou, ktorá sa objavila deň po voľbách, že ho podporil Smer-SD, Radoslav Števčík zopakoval, že kandidoval ako nezávislý a zostáva nezávislý na politických stranách. "Celá podpora spočívala v tom, že som bol v posledný deň volebnej kampane na schôdzi okresnej organizácie Smer-SD, kde som prítomným predstavil svoj volebný program. Podobným spôsobom som prezentoval svoj program aj na iných volebných stretnutiach. Po prezentácii a zodpovedaní otázok mi oznámili, že vzhľadom na to, že nemajú v Starom Meste vlastného kandidáta na starostu odporučia v sobotných komunálnych voľbách svojim členom a sympatizantom, aby ma volili. Poďakoval som sa im s tým, že si vážim podporu každého Staromešťana. Inú podporu som od strany Smer-SD nedostal ani nežiadal," uviedol Radoslav Števčík.

"Kandidoval som ako nezávislý kandidát a budem prvým nezávislým starostom Starého Mesta. Nie som zaviazaný žiadnej politickej strane, iba Staromešťanom. Odmietam v tomto smere akékoľvek ďalšie špekulácie médií. Sobotné voľby v Starom Meste potvrdili, že každý jeden hlas je dôležitý. Preto ďakujem všetkým Staromešťanom, ktorí mi ho dali. Ako starosta ich očakávania nesklamem," dodal Radoslav Števčík.