Starosta Starého Mesta Števčík vyzval protikandidátov, aby v kampani nepoužívali vonkajšiu reklamu

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík, ktorý ohlásil opätovnú kandidatúru, vo svojej kampani nebude používať vonkajšiu reklamu a k tomu istému vyzval aj svojich protikandidátov. "Dáme tým Staromešťanom jasný signál, že nám záleží na tom, ako naša mestská časť vyzerá a ako sa v nej Staromešťania cítia," vyhlásil Števčík.

Doplnil, že celé štyri roky bojoval s vizuálnym smogom. "Nebolo to vôbec ľahké, pretože lobistické záujmy a biznis sú v tejto branži mimoriadne silné, ale podarilo sa nám odstrániť zo Starého Mesta všetky bývalé telefónne búdky, ktoré slúžili ako reklamné nosiče, všetky trojnožky a aj množstvo nelegálnych bilbordov," skonštatoval Števčík.

K rozhodnutiu opäť kandidovať na starostu ho primäli Staromešťania. "Doteraz sme mali v Starom Meste starostov a kandidátov na starostov, ktorí sa starali buď o to, ako vyzerajú oni, alebo ako to tu vyzerá z pohľadu turistov či cudzincov. Verím, že po štyroch rokoch môjho pôsobenia Staromešťania cítia, že sú vo svojej mestskej časti tí najdôležitejší oni," povedal Števčík.

Kandidovať bude ako nezávislý kandidát, čiže bez podpory politických strán. "Myslím, že som ukázal, že sa dá spravovať našu mestskú časť aj bez priamej politickej podpory, či práve naopak, ide o to efektívnejšie. A aby bolo všetko jasné dopredu, dopredu odmietam akúkoľvek podporu od strany Smer-SD, pred voľbami alebo po nich. Mojim jediným šéfom budú teda aj naďalej Staromešťania, nikto iný," uviedol Števčík.

Za svoje najväčšie úspechy vo funkcii považuje Števčík tri nové parky, novú materskú školu a nové triedy pre viac ako 100 detí, novú nábrežnú promenádu, množstvo nových zelených plôch, desiatky vysadených stromov, či automatické závlahy v parkoch. "Opravili a vydláždili sme tiež množstvo chodníkov, zrekonštruovali schody a vybudovali sme aj bezbariérové chodníky. Vybudovali sme nové výbehy pre psov, vymenili malé smetné koše za veľké a zvýšili intenzitu upratovania," hovorí Števčík.

Na staromestskom úrade tiež vybudovali nový Matričný úrad a čoskoro pribudne aj nový výťah, aby sa na úrad mohli dostať aj menej mobilní občania. "A čo sa týka transparentnosti nášho úradu, poskočili sme zo 44. na 10. miesto v rámci samospráv na celom Slovensku," uzavrel Števčík.

Foto: SITA