Staré Mesto opraví dlažbu, vybuduje toalety a spustí wifi

Mestská časť Staré Mesto využije milión eur z dotácie vlády na prípravu predsedníctva Slovenska v Rade EÚ na opravu dlažby v historickom jadre mesta, vydláždenie Židovskej ulice, kde by mala vzniknúť plnohodnotná pešia zóna či na potrebnú rekonštrukciu Zámockých schodov.

Mestská časť plánuje použiť časť peňazí na intenzívnejšie čistenie historického jadra, vybudovanie nových verejných toaliet v centre mesta a osadenie 150 nových smetných košov, z toho 50 v pešej zóne historického centra mesta. Staré Mesto chce tiež investovať do úpravy zelene, výsadby kvetinových záhonov, pričom plánuje vysadiť nový kvetinový záhon so závlahovým systémom na Rázusovom nábreží. Časť prostriedkov plánuje použiť aj na pokrytie historického jadra a nábrežia bezplatným signálom wifi.

„Veľmi si vážim, že vláda zohľadnila aj návrhy mestskej časti Staré Mesto na skvalitnenie verejného priestoru v centre mesta, ktorý nebude slúžiť návštevníkom Bratislavy len počas predsedníctva Slovenska v Rade EÚ, ale zostane trvalou súčasťou Starého Mesta aj v nasledujúcich rokoch,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Ako ďalej zdôraznil, po prvýkrát nebude staromestská samospráva investovať do zveľadenia verejného priestoru len z vlastných prostriedkov, teda z peňazí Staromešťanov.

Slovensko bude predsedať Rade EÚ v druhom polroku 2016 a všetky s tým spojené aktivity budú práve v Starom Meste.

BRATISLAVSKÉ NOVINY 01/2016