Prečo voliť Radoslava Števčíka za starostu?

Ďakujem všetkým, ktorí verejne podporili moju kandidatúru na starostu Starého Mesta. Ďakujem aj tým, ktorí ma podporujú vo svojich rodinách, komunitách a spoločenstvách. Veľmi si to vážim. Osobitne ďakujem mojej manželke Anne Vargovej :)

Prácu pána starostu Števčíka vnímam najmä cez pozitívne zmeny verejného priestoru v Starom Meste. Napríklad vynovené ulice a chodníky na Tobruckej, Múzejnej, obnovený park na Šafárikovom námestí. Oceňujem aj opravu promenády od mostu SNP až po River park, to bol ťažký oriešok, ale teraz je to omnoho lepšie pre chodcov, bežcov aj cyklistov.
Milan FTÁČNIK, vysokoškolský učiteľ a bývalý primátor Bratislavy

Mne imponuje na starostovi Števčíkovi jeho schopnosť spolupráce, jeho zmysel k historickej podstate Starého Mesta a jeho inštinkt pre budúcnosť v podobe sadenia stromov a obnove parkov.
Kamil PROCHÁZKA, Nadácia Horský park

Na pôsobenie Radoslava Števčíka vo funkcii starostu som bol ako zakladateľ združenia Bratislavská občianska samospráva naozaj zvedavý, keďže sme z pozície aktivistov riešili mnoho problémov v Starom Meste a navyše som pred predchádzajúcimi voľbami podporoval jeho vtedajšieho protikandidáta. A musím sa priznať, že ma prekvapil - pozitívne. Nebudem sa konkrétne venovať všetkým oblastiam, ale je očvidné, ako sa Staré Mesto pozitívne zmenilo. Osobne oceňujem najmä fakt, že starosta s nami vždy korektne komunikoval, aj keď je pochopiteľné, že naše názory sa nemusia vždy 100-percentne zhodovať. Osobitne by som vyzdvihol jeho úspešný boj proti reklamnému smogu, ktorému sa aj v rámci Bratislavskej občianskej samosprávy venujeme, od reklamných „telefónnych“ búdok po „slávne“ trojnožky. O tom, že to starosta Števčík myslí vážne a hlavne, že je konzistentný, svedčí aj fakt, že na rozdiel od svojich protikandidátov ho nenájdete na žiadnom bilboarde či inom outdoorovom reklamnom nosiči. Staré Mesto potrebovalo pred rokmi zmenu a tá zmena prišla. Pozitíva vysoko prevyšujú veci, kde by sme v rámci BOS možno postupovali inak. Bol by som preto rád, ak by Rado Števčík pokračoval v tom, čo úspešne odštartoval a rád mu v rámci mojich možností a schopností pomôžem.
Juraj BILČÍK, Bratislavská občianska samopráva

Súčasný starosta Radoslav Števčík ako jediný z doterajších starostov Starého Mesta mal úprimný záujem o nájomníkov reštituovaných domov, ktorí sa vinou štátu ocitli v existenčnom ohrození. Ako jediný starosta štyri roky v rámci svojich možností presadzoval aj riešenie, ako pomôcť nájomníkom z podielových domov. Podarilo sa mu nájsť riešenie, ktoré umožní nájomníkom z domov, ktoré boli reálne rozdelené, zostať žiť v bytoch, kde prežili celý svoj život. Pred štyrmi rokmi som kandidoval na starostu Starého Mesta, pretože som nechcel, aby pokračovala bývalá starostka. Teraz nekandidujem, pretože Staré Mesto má dobrého starostu, ktorý by mal pokračovať aj v ďalšom volebnom období. Preto podporujem starostu Radoslava Števčíka.
Kristián STRAKA, kandidát na starostu v roku 2014 a bývalý predseda OZ Právo na bývanie

Politike sa radšej veľmi nevenujem. Nemám na to nervy a ani čas Ale ak sa môžem s istotou k niečomu vyjadriť, je to práca pána starostu Radoslava Števčíka. Mala som tú česť niekoľko ráz spievať na oslave jubilantov Starého Mesta. Pán starosta sa na gratuláciach vždy osobne zúčastnil. Pamätal si meno a vek každého z jubilantov.  S každým sa po oficialitách osobne porozprával a prebral aj problémy Starého Mesta. Veľmi osobne a citlivo sa staval ku každej pripomienke. Mal prehľad o každom prasknutom potrubí, rozbitej ceste, zanedbanej zeleni či noc rušiacom štekajúcom psovi. Z môjho pohľadu je pán starosta Števčík človek, o ktorého osobe možno málo viem, ale vidím výsledky jeho práce a osobnú snahu pomôcť každému obyvateľovi Starého Mesta.
Katarína FELDEKOVÁ, speváčka

Kedže sa rozhoduje o živote v Starom Meste na ďalšie štyri roky, je dôležité vybrať si správneho človeka. Ako Staromešťanka som vôbec neváhala a svoj hlas odovzdám terajšiemu starostovi Radoslavovi Števčíkovi, ktorý ma presvedčil svojou prácou, nie sľubmi na bilbordoch - žiadne nemá... Verím, že ZMENY, KTORÉ SA MU PODARILI, si musel všimnúť každý a oceňujú ich nielen Staromešťania. Vypočítavať ich tu, by zabralo veľa miesta. Je skvelý aj vo vzťahu k ľuďom, čo potvrdzuje aj jeho účasť na kultúrnych podujatiach, ktoré každý mesiac Staré Mesto organizuje. Pán starosta, ďakujem za Vašu prácu a som presvedčená, ako aj moji známi, že v nej budete pokračovať aj ďalšie štyri roky. Držím Vám palce!
Mgr. Janka HOSPODÁROVÁ, aktívna seniorka

Po celý život hodnotíme dobro a zlo, prínos a klamstvo. Vo verejnej správe dominuje slovo prínos. Nie je to jednoduché slovo. O to viac si vážime ľudí, ktorí to s ním myslia vážne. Aj preto veľmi hodnotím prínos pána Števčíka a odsudzujem klamstvo, ktoré ho obklopuje. Viete, aj verejná správa nie je iba o kritike ale tiež o pochvale. A tú si on zaslúži.
Ľubomír MÓZA, galerista

Pána Števčíka poznám už viac ako 10 rokov. Hlavne keď viedol Bratislavské noviny, ktoré sa vtedy dali ešte čítať. Pred 4 rokmi sa však naše cesty skrížili. Stali sme sa rivalmi v komunálnych voľbách, keď sme obaja kandidovali na starostu. Viedla nás k tomu snaha zmeniť situáciu v Starom Meste, pretože pani Rosová bola pre mestskú časť katastrofou. Staromešťania si vybrali. Po štyroch rokoch vedenia Starého Mesta je mu čo vyčítať, ale chyby nerobí jedine ten, kto nič nerobí. A za ním vidím výrazný posun v Starom Meste k lepšiemu. Aj preto som sa rozhodol nekandidovať na starostu, pretože si želám kontinuitu.
Miroslav VETRÍK, Autor a organizátor Korunovačných slávností

Môj manžel je dobrý a čestný človek, rodina je pre neho na prvom mieste. Ako predseda spoločenstva vlastníkov v našom dome, ale aj ako starosta sa podujal riešiť problémy domu a celej mestskej časti, pomáhať susedom aj obyvateľom celého Starého Mesta. Často ho trápi, že nie vždy dokáže pomôcť všetkým, snaží sa však svoju prácu robiť najlepšie ako vie, snaží sa byť spravodlivý. Veľmi si vážim, že za posledné štyri roky dokázal zúročiť skúsenosti, ktoré získal ako novinár z pôsobenia v Bratislavských novinách. Množstvo drobných aj väčších zmien k lepšiemu, zlepšuje život nás všetkých v Starom Meste. Vždy sa nájdu ľudia, ktorí nebudú nikdy spokojní, či už v našom dome, ale aj v iných častiach Starého Mesta. Podstatné je, že je za ním viedieť kus práce. Veď starostom bez preháňania je 24 hodín denne a sedem dní v týždni. Častokrát jeho práca ide na úkor rodiny. Niekedy mu vyčítam, že by sa mohol viac venovať rodine a nášmu 15-ročnému synovi. Viem, že ho to trápi, napriek tomu sme mu obaja oporou. Snažíme sa mu maximálne pomáhať, aby sa mohol v maximálnej miere venovať starostovským povinnostiam. Som hrdá na svojho manžela, na všetko, čo urobil pre Staré Mesto, ktoré je našim domovom. Obdivujem ho, s akou vnútornou silou dokáže čeliť tomu množstvu klamstiev a zloby, ktorá sa na neho v posledných mesiacoch valí. Aj to je daň za verejnú službu, ktorú robí pre Staromešťanov. Vo svojom živote sa vždy zachoval čestne a zásadovo, či už išlo o jeho aktívnu účasť študenta v novembri 1989, novinára v období mečiarizmu, ale aj pri správe vecí verejných ako miestny poslanec a starosta. Nie vždy som s ním súhlasila, najmä, keď z vlastných peňazí vybudoval detské ihrisko v Grassalkovichovej záhrade, prispel nemalou sumou na vybudovanie sochy T. G. Masaryka pred Národným múzeom, keď zo svojho ročného platu starostu zaplatil opravu dlažby na Židovskej ulici. Viem však, že to robil nezištne, aby po ňom nezostala nedokončená práca. Vždy sa správa tak, aby sa náš syn nemusel za neho hanbiť, aby bol hrdý na svojho otca. Ako veriaci človek stál vždy na strane pravdy, robil svoju prácu najlepšie ako vedel. Staré Mesto a Staromešťania si zaslúžia, aby pokračoval v práci, ktorú v uplynulých štyroch rokoch začal. Má moju plnú podporu v nadchádzajúcich voľbách starostu a v ďalšom volebnom období.
Anna VARGOVÁ, manželka, bývalá televízna a rozhlasová moderátorka