Podporujeme Rada Števčíka v komunálnych voľbách

Radoslava Števčíka v komunálnych voľbách podporujú Milan Kňažko, Ján Budaj, Valér Mikula, Štefan Holčík, Marta Černá, Michal Milata a ďalší...

Bratislava potrebuje ľudí, ktorým na nej záleží. Pán Števčík sa problémom nášho mesta venuje dlhé roky. Navyše ako šéfredaktor Bratislavských novín nastavuje aj zrkadlo komunálnym politikom zodpovedným za ich riešenie. Som presvedčený, že Bratislava takýchto ľudí v mestskom zastupiteľstve potrebuje.

MILAN KŇAŽKO


Staré Mesto mi prirástlo k srdcu, pretože je srdcom mesta, ktoré milujem. A viem, že prirástlo k srdcu aj Radovi Števčíkovi. Tento študent z čias revolúcie (bol medzi demonštrantmi už 16. novembra 1989) je dnes úspešným vydavateľom Bratislavských novín, čo nie je v dnešných dobách med lízať. Tak ako nie je med lízať, ak sa dáte do verejnej služby, a chcete poctivo vykonávať post starostu. Ale Rado je energický mladý muž, navyše sa vyzná v meste ako málokto. Pozná všetky jeho problémy, aj potenciál. Verím, že by mohol byť dobrým starostom Starého Mesta. Takže už ho len zvoliť!

JÁN BUDAJ


Rada Števčíka som spoznal v bezpochyby najdôležitejšej chvíli moderného Slovenska - v novembri 1989. Bol jedným z iniciátorov študentského hnutia na Filozofickej fakulte UK, kde sa to všetko - pokiaľ ide o študentov - začalo. S týmto dlhovlasým, spontánnym, pozitívnym i rozhodným "aktivistom" sme potom "vyvážali revolúciu" i za hranice Bratislavy... Vlasy má dnes už pristrihnuté, verím však, že "krídelká" nie. Kto totiž zažil november naplno, so všetkými nádejami, elánom, ale aj osobným rizikom a nutnosťou vytrvať a čeliť "starým štruktúram", ten prešiel formujúcou skúsenosťou, na ktorú sa nezabúda a ktorá môže byť užitočná aj v boji proti novým "zvykom". Ten vtipný slogan Bratislavských novín "Nikto si nás nekúpi" má totiž aj vážnu a ráznu polohu: Tým, čo si myslia, že všetko sa dá kúpiť, hovorí jasné "nie".

Prof. VALÉR MIKULA


Od vzniku našich Staromestských a neskôr Bratislavských novín spolupracujem s ich šéfredaktorom Radoslavom Števčíkom. Poznám ho ako zanieteného Staromešťana, ktorý neúnavne bojuje proti rôznym nešvárom. Myslím si, že má dostatočný prehľad a schopnosti, aby bol dobrým starostom Starého Mesta. Budem ho voliť.

MARTA ČERNÁ


Staromešťania! Ak sa niekto rozhodne nezúčastniť na komunálnych voľbách, v skutočnosti podporuje kandidáta, ktorého nechce, aby bol zvolený. Nemajte obavy, dajte svoj hlas nezávislému kandidátovi Radovi Števčíkovi. Poznám ho takmer dve desaťročia a viem, že bude lepším starostom Starého Mesta.

ŠTEFAN HOLČÍK


Keď sme pred pár rokmi rozbiehali záchranu legendárnej Viedenskej električky, jeden z prvých, ktorý nám zavolal a spýtal sa, ako môže pomôcť, bol Rado Števčík. A ľudí, ako on, nie je veľa. Ľudí, ktorí nepomáhajú zo zištnosti, ale preto, že im na tomto meste a jeho histórii skutočne záleží. Aj preto mu držím palce a myslím si, že bude najlepší starosta Starého Mesta.

MICHAL MILATA


Je len niekoľko osôb, ktoré sa mi spájajú s kultúrnou obrodou Bratislavy po roku 1989, tak ako Radoslav Števčík. Jeho Bratislavské noviny sme u nás v rodine vždy doslova hltali nielen kvôli zaujímavým článkom o histórii a pamiatkach Bratislavy, ale aj kvôli informáciám o nových architektonických projektoch. S Radoslavom Števčíkom som sa osobne zoznámil pred štyrmi rokmi, keď som začal pracovať pre Bratislavský okrášľovací spolok. Od počiatku podporoval väčšinu našich projektov a naše aktivity pravidelne a nezištne propaguje na stránkach Bratislavských novín. Sám neváha aj osobne priložiť ruku k dielu a pomôcť dobrovoľníckym aktivitám. Keď sme spustili projekt sprístupnenia Bratislavských mestských hradieb, zúčastnil sa viacerých našich dobrovoľníckych brigád. Najnovšie podporuje aj projekt sprístupnenia a obnovy priestorov Lekárne Salvator. Veľmi vítame jeho iniciatívu na obnovu bratislavskej Kalvárie, ktorá patrila k najstarším na Slovensku. Rado Števčík žije Bratislavou a predovšetkým jej najkrajšou časťou, Starým Mestom. To si zaslúži určite väčšiu pozornosť a verím, že na jeho zveľadení budeme v budúcnosti spolupracovať.

MAROŠ MAČUHA


Radoslav Števčík sa na základe svojich skúseností z komunálnej politiky, ako aj zo správy spoločného majetku, rozhodol v zápase o zmenu kurzu v správe našej mestskej časti vstúpiť osobne do ringu. Niekedy na zlé javy, ktoré poškodzujú náš život a prostredie, kde trávime väčšinu času, naozaj nestačí iba poukazovať, kritizovať a hodnotiť ich či navrhovať riešenia. Niekedy daný nepriaznivý stav vyžaduje osobnú angažovanosť a odvahu popasovať sa s ním priamo. Páči sa mi program pána Števčíka – nachádzam v ňom návrhy reálnych riešení najväčších boľačiek a neliečených chorôb našej mestskej časti. Úprimne mu v tom ako Staromešťan fandím a podporujem ho. Dovolím si parafrázovať reklamu na našu dosluhujúcu „dobrú starostku“: Radoslavovi Števčíkovi preukázateľne záleží na stave Starého Mesta, má predpoklady byť dobrým gazdom a správcom verejného záujmu, má môj hlas.

ALEX TAHY
Staromešťan a pamiatkar


Radoslava Števčíka poznám ako dobrého suseda a predsedu spoločenstva vlastníkov v našom bytovom dome na Vajanského nábreží a Medenej ulici. Bol iniciátorom odchodu od správcovskej spoločnosti Staromestská a založenia spoločenstva vlastníkov. Už viac ako 10 rokov si tak spravujeme náš veľký bytový dom sami. Za ten čas sme opravili presakujúce rozvody vody, vďaka čomu každý rok ušetríme asi milión korún ročne. Opravili sme rozvody elektriny, plynu, zrekonštruovali sme spoločné priestory vo vchodoch, vymenili okná na schodiskách, repasovali a vymenili sme vchodové dvere, tento rok sme vymenili aj veľkú vchodovú bránu z Medenej ulice. To všetko robíme pre seba, pre lepšie bývanie v našom spoločnom domove. Za tým všetkým je aj práca Radoslava Števčíka pre náš dom. Je dobrý predseda nášho spoločenstva a bude aj dobrým starostom Starého Mesta.

ALŽBETA KŇAŽEKOVÁ