Nové chodníky bez záplat

Verím, že postupne opravíme všetky staromestské chodníky a cesty a ulice v našej mestskej časti budú bez záplat.

Od roku 2015 mestská časť Staré Mesto kompletne rekonštruuje ulice vo svojej správe. Na cesty sa naťahuje nový asfalt, kamenné obrubníky sa opravujú, chodníky sa dláždia. Do budúcnosti to znamená, že staromestské chodníky nebudú pripomínať vrece plné záplat, pretože v prípade potreby každý správca sietí – plynári, elektrikári, vodári, prevádzkovatelia káblových rozvodov – rozoberie dlažbu, opraví siete a dlažbu opäť položí späť. Žiadne asfaltové záplaty tak už na nové chodníky nepribudnú.

Už štvrtý opravujeme staromestské ulice. Sú to desiatky ulíc, kde chodci chodia po nových chodníkoch, po bezbariérových priechodoch, kde opravené a vyčistené kanalizačné vpusty odvádzajú dažďovú vodu a cesty majú nový asfaltový koberec. Za necelé štyri roky sme opravili viac ulíc, ciest a chodníkov, ako sa opravilo za predchádzajúcich 12 rokov, to je fakt, ktorý je nespochybniteľný. Výsledky našej práce vidí každý Staromešťan a návštevník mesta.

Pred každou rekonštrukciou chodníkov a ciest intenzívne komunikujeme so správcami sietí, ktorým dávame možnosť skontrolovať si, vymeniť či opraviť ich rozvody, aby o rok, či dva nemuseli rozkopávať opravené cesty. Verím, že postupne opravíme všetky staromestské chodníky a cesty a ulice v našej mestskej časti budú bez záplat.

Radoslav ŠTEVČÍK
starosta Starého Mesta