Kandidatúra na starostu Starého Mesta bola podaná

V nedeľu 21. septembra 2014 krátko pred 18.00 h Radoslav Števčík (44) v budove miestneho úradu osobne podal kandidatúru na starostu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto.

Nezávislý kandidát Radoslav Števčík ku kandidatúre pripojil aj petíciu s podpismi 557 Staromešťanov. Podľa zákona potrebuje nezávislý kandidát na starostu mestskej časti Staré Mesto predložiť s kandidatúrou petíciu s podpismi najmenej 400 obyvateľov mestskej časti.

"Chcem sa čo najsrdečnejšie poďakovať obyvateľom Starého Mesta, ktorí podporili moju kandidatúru na prvého nezávislého starostu Starého Mesta. Ďakujem tiež všetkým priateľom, susedom a známym, ktorí mi v uplynulých týždňoch pomáhali so zberom podpisov pod petíciu. Bola to pre mňa cenná skúsenosť, keď som chodil od dverí k dverám a zbieral podpisy v staromestských uliciach. Zber podpisov som ukončil v sobotu predpoludním na trhu na Žilinskej ulici, kde som sa stretol s veľkou podporou obyvateľov našej mestskej časti," uviedol šéfredaktor Bratislavských novín Radoslav Števčík.

Ako ďalej uviedol, podanie kandidatúry bol len prvý krok k zmene vo vedení staromestskej samosprávy. "Rozhodol som sa kandidovať, aby som Staromešťanom umožnil zvoliť do vedenia mestskej časti prvého nezávislého a nestraníckeho starostu mestskej časti. V krátkom čase predstavím volebný program, kde jasne pomenujem kľúčové problémy Starého Mesta a ponúknem ich riešenia. Dôraz budem klásť najmä na to, aby sa staromestská samospráva opäť dostala do rúk Staromešťanov. Aby o Starom Meste viac nerozhodovali stranícki nominanti vo funkciách úradníkov, ktorí nemajú vzťah k Starému Mestu, chýba im úcta k obyvateľom a neriešia skutočné problémy Staromešťanov," uviedol Radoslav Števčík.

V tejto súvislosti upozornil, že súčasné vedenie mestskej časti zlyháva aj pri organizácii nadchádzajúcich komunálnych volieb. "Považujem za nedôstojné, aby kandidáti museli stáť na ulici a čakať, kým im príde otvoriť poverená úradníčka miestneho úradu. Kým na magistráte a v iných mestským častiach majú kandidáti voľný a bezbariérový prístup k zapisovateľkám volebných komisií, v Starom Meste je kancelária zapisovateľky na druhom poschodí za zamknutými dverami a mrežami. Aj toto sa musí zmeniť," konštatoval Radoslav Števčík.